Kompresné pančuchy na kŕčové žily

Kompresná terapia patrí medzi základné možnosti terapie kŕčových žíl. Cieľom kompresnej terapie je navodiť stav, kedy dôjde k uzavretiu povrchového žilového systému tlakom, najčastejšie kompresnej pančuchy, kedy sa navodí stav podobný po operácii kŕčových žíl. Týmto spôsobom dochádza k zníženiu pretlaku venóznej krvi v povrchovom žilovom systéme, čo vedie k zníženiu opuchu. Cieľom danej terapie je predísť vzniku opuchu. Kompresná terapia sa považuje za základ terapie venóznych vredov predkolenia, ktoré vznikli na podklade chronickej venóznej insuficiencie, teda kŕčových žíl, ktoré sú dlhodobo neliečené.

My používáme kompresné pančuchy značky MAXIS

V našej ambulancii používame kompresné pančuchy značky MAXIS, s ktorými máme len tie najlepšie skúsenosti. Referencie pacientov sú viac ako pozitívne. Prednostne ich používame u pacientov po sklerotizácii varixov, ale taktiež u pacientov okamžite po operácii varixov.

  • Kompresné pančuchy značky MAXIS sú, elegantné matné kompresívne pančuchy, vyrobené z veľmi jemného úpletu s vysokým podielom mikrovlákna a obsahujú pokročilú antibakteriálnu a antiplesňovú úpravu.
  • Pokročilá antibakteriálna a antiplesňová úprava zabraňuje predovšetkým rastu plesní, baktérií a ďalších nežiadúcich mikroorganizmov, a tým i vzniku nepríjemných pachov.
  • Pomáha udržiavať prirodzené prostredie na pokožke.
  • Vďaka najmodernejšej technológii High IQ® je zaistený ešte väčší odvod vlhkosti (potu) od tela.
  • Rýchloschnúce účinky vytvorené mikroklimatom prispievajú k zníženiu prechladnutia, tieto kompresné pančuchy sú preto veľmi vhodné pri aktívnom pohybe.

Napíšte nám alebo zavolajte, či príďte rovno na vyšetrenie do našej ambulancie a my vám pomôžeme vybrať kompresné pančuchy, ale hlavne tú najvhodnejšiu liečbu kŕčových žíl práve pre vás.