Lieky na kŕčové žily

Venotoniká predstavujú heterogénnu skupinu liekov, používaných k terapii venózneho systému (liečbe kŕčových žíl), najčastejšie venóznej nedostatočnosti žíl dolných končatín. Podstatou účinku týchto liekov je zvýšenie tzv. tonusu žilovej steny, čo vedie k zníženie priemeru postihnutej žily a zrýchlenie tak odtoku žilovej krvi smerom z dolných končatín do srdca. Zrýchlením toku dostaneme čiastočnú prevenciu vzniku žilovej trombózy niekedy spojenou s pridruženým zápalo postihnutej žily.

Priaznivé vplyvy liekov na kŕčové žily

Majú priaznivý vplyv na mikrocirkuláciu, kedy znižujú fragilitu (krehkosť) a permeabilitu kapílár. Pôsobia proti vzniku opuchu, bránia vzniku trofických postihnutí tkanív v dolných končatinách, ktoré vnikajú na podklade chronickej venóznej insuficiencie. Niektoré z nich majú protizápalový účinok.

Účinné látky týchto liekov na kŕčové žily: mikronizovaný diosmín, hesperidín

Odporúčame na základe skúseností

Na základe naších skúseností a pozitívnej odozve od pacientov na našej ambulancii odporúčame venotnoiká od firmy VULM, ktorá sa dlhé roky venuje danej problematike.

Napíšte nám alebo zavolajte, či príďte rovno na vyšetrenie do našej ambulancie a my pre vás vyberieme najlešpie lieky na kŕčové žily, prípadne vhodné kompresné pančuchy alebo iné metódy konzervatívnej liečby kŕčových žíl. V prípade pokročilejších stavov navrhneme operatívnu liečbu.

 

Microvenal®

 • je výživový doplnok s obsahom flavonoidov diosmínu a hesperidínu, ktorý sa využíva pri prevencii a terapii kŕčových žíl.

 

Účinné látky obsah / 1 tableta % RVH*
Diosmín (mikronizovaný) 450 mg
Hesperidín (mikronizovaný) 50 mg

* RVH – referenčná výživová hodnota
– RVH nie je stanovená

Balenie: 60+30 filmom obalených tabliet
Dávkovanie: Odporúčaná denná dávka je 1-krát denne 1 tableta. Tablety užiť v celku a zapiť dostatočným množstvom tekutiny.

 

Microvenal® PLUS

 • je výživový doplnok s obsahom flavonoidov diosmínu a hesperidínu doplnených o aescín vo forme rastlinného extraktu pagaštanu konského (Aesculus hippocastanum).
Účinné látky obsah / 1 tableta % RVH*
Diosmín (mikronizovaný) 450 mg
Hesperidín (mikronizovaný) 50 mg
Aescín (150 mg extraktu zo semien pagaštanu konského Aesculus hippocastanum štan. na 20% obsah aescínu) 30 mg

* RVH – referenčná výživová hodnota
– RVH nie je stanovená

Balenie: 60+30 filmom obalených tabliet
Dávkovanie: Odporúčaná denná dávka je 1-krát denne 1 tableta. Tablety užiť v celku a zapiť dostatočným množstvom tekutiny

Aescin VULM®

 • je výživový doplnok s obsahom prírodnej látky aescin vo forme rastlinného extraktu pagaštanu konského (lat. Aesculus hippocastanum). Aescin zvyšuje pružnosť a pevnosť ciev a cievnych stien. Má pozitívny vplyv na žilové funkcie (prietok, rozširovanie, tonus). Napomáha udržiavať zdravý krvný obeh a zdravý žilový obeh v nohách.
  Účinné látky obsah / 1 tbl. % RVH*
  Aescin (150 mg 20% extraktu z Pagaštanu konského) 30 mg

  * RVH – referenčná výživová hodnota
  – RVH nie je stanovená

  Balenie: 20 tbl, 60 tbl.
  Dávkovanie: Odporúčaná denná dávka je 1x denne 1 tableta. Tablety užiť v celku, najlepšie po jedle a zapiť dostatočným množstvom tekutiny.